Home » Basın

Start here

Basın

Basında Yer Alan Bazı Haberler

 

  Haber İçin Resmin Üzerine Tıklayın!

Para Dergisi 11-17 Mayıs Sayı:20/2014
Para Dergisi 11-17 Mayıs Sayı:20/2014
Haberi Büyük Olarak Okumak İçin Resmin Üzerine Tıklayın!
Para Dergisi 11-17 Mayıs Sayı:20/2014
Para Dergisi 11-17 Mayıs Sayı:20/2014
Haberi Büyük Olarak Okumak İçin Resmin Üzerine Tıklayın!

Sitelerin Yönetimi Profesyonellere Emanet

Apartman yöneticisi deyip geçmeyin. Yeni bir yaşam tarzı vaat eden apartman ve sitelerin yönetimi, kalifiye yöneticilere veya şirketlere teslim ediliyor. Yöneticilerin maaşları 20 bin TL’ye kadar çıkıyor… Ezgi GÜLER

TÜRKİYE dev bir şantiyeye dönüşmüş durumda. Hemen her yerde yeni bir toplu konut inşaatı yükseliyor. Ve bunların büyük çoğunluğu spa’sından fitness merkezine, havuzundan çocuk kulübüne çok sayıda hizmeti bir arada sunarak adeta ‘yaşam merkezi’ olarak planlanıyor. Hal böyle olunca, markalı sitelerde yönetim de elbette profesyonel ellere teslim ediliyor.

Şimdilerde bu sitelerin yönetiminden sorumlu olacak çok sayıda eğitimli yöneticiye ihtiyaç var. Bunun için de birbiri ardına, bu yönetici adaylarına eğitim verecek ‘site ve toplu konul yönetimi sertifika programı’ açılıyor.

Site ve toplu konut yönetimi sertifika programlarının son dönemde artmasının temel sebebi profesyonel ve eğitimli yöneticilere ihtiyacın artması ancak bir diğer sebep de değişen yaşam tarzımız. Site Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez’e göre, sitelerin yönetim kurulları, sitelere asgari temizlik, güvenlik ve konularında teknik bakım konularında hizmet veriyor. Oysa, günümüzde site sakinleri hizmet almadıkları sürece ek bir yük getirmeyen ve  Emlak  değerini artıran ‘rezidans hizmetleri’ beklentisi içinde.

“BİNA YÖNETİCİLİĞİ ÇOK DEĞİŞTİ”

634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre, site yönetimi, güvenlik, temizlik, teknik ve idari işlerden oluşan dört temel hizmeti, hukuki, mali, idari ve sosyal boyutlu bir yapıda gerçekleştirilmeli. Binaya da site yöneticisi bir vekil gibi iş görüp, yetersiz ve eksik olduğu bir bilgi sebebi ile karşı karşıya kaldığı olumsuz bir durumun ortaya çıkması durumunda olaya göre cezai ve tazminat yükümlülüğü taşıyor. İşte bu yüzden yeterli bilgiyle donanmak üzere binaları ve siteleri yönetecek adayların eğitimi çok önemli.

Para Dergisi 11-17 Mayıs Sayı:20/2014
Para Dergisi 11-17 Mayıs Sayı:20/2014
Haberi Büyük Olarak Okumak İçin Resmin Üzerine Tıklayın!

Nuh KURT / Emlak Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı “Sertifika farklı bir bakış açısı getiriyor”

27 ilde 110 sitede 72 bin konutun denetim ve işleyişini sağlayarak entegre yönetim hizmeti sunan Emlak Yönetim, bina yöneticisinden teknisyenine, kat ve bahçe sorumlusundan güvenliğine dek çok sayıda site çalışanına belli dönemlerde site ve toplu yapı yönetimi eğitimin almalarına ön ayak oluyor.

“Çok sayıda ilde hizmet verdiğimiz için işe alımda o yörenin insanını tercih ediyoruz. Çalışanlarımız bu sertifika programlarıyla farklı bir bakış açısı kazanıyorlar.  İstanbul  ‘da yapılan şey Malatya’da yanlış olabilir. Site yöneticilerinde yüksek okul mezunu olma şartı arıyoruz” diyen Kurt, site yöneticileri dışında muhasebe ve halkla ilişkiler personelinin ilgili bölüm mezunu, teknik elemanın ustalık ya da kalfalık belgesi, blok görevlisinin ise yakıcılık sertifikasına sahip olması gerektiğini söylüyor.

Programa kimler katılabiliyor?

  • Kariyerine toplu yapı yöneticiliği alanında yön vermek isteyenler,
  • Gerek ticari gerekse konut sitelerinde profesyonel yönetici, müdür, teknik müdür, asistan, sorumlu, muhasebe, saha çalışanı ve benzeri pozisyonlarda olup kendilerini geliştirmek isteyenler,
  • Toplu yapı sektöründe yer almak isteyen site muhasebe sorumluları ve site yöneticisi adayları,
  • Toplu yapı ve site yönetimlerinde fiilen çalışan ya da bu alanda kendini geliştirmek veya kişisel gelişimine katkıda bulunmak isteyen tüm profesyoneller
  • Emlak aracılık ve danışmanlık hizmetleri çalışanları,
  • Toplu konut projelerinde satış sonrası hizmetler personelleri,
  • Toplu konut yönetim kurulu üyeleri, yöneticiler, denetçiler, kat malikleri

‘Tüm bu yapıları yönetmek eski binalarımızı yönetmek gibi değil” diyen

SÎYODER (Apartman Site Rezidans ve Toplu Yapı Yöneticileri Derneği) Başkanı Ozan Özen, bina ve site yönetiminin içine hukuk, yönetim bilimi, teknik yeterlilik, mevzuat bilgisinin dahil olduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Artık bina ve site yöneticileri bir hukukçu kadar Medeni Kanun, Kat Mülkiyeti Kanunu, İmar Hukuku, Iş Kanunu, Iş Güvenliği Kanunu ve mevzuatını bilmek durumunda. Binalarda yer alan ısıtma, soğutma, diğer sıhhi tesisatlar gibi elektronik ve elektromekanik sistemlerin çalışma, bakım ve ömürlerini uzatmak için asgari teknik bilgiye sahip olmak zorundalar. Yılda bir kaç milyon TL’yi aşan ortak alan bütçelerini idare ederken temel muhasebe, bütçe, kesin hesap ve asgari finansal analiz tekniklerini bilmek durumundalar. Bu bütçelerde tasarruf edebilmek için Vergi Mevzuatı, personel istihdam biçimlerine, enerji verimliliği uygulamalarına başvurmak, sürekli araştırmak ve gelişmeleri takip etmek zorundalar.”

400 SERTİFİKALI VAR

SİYODER verilerine göre, Türkiye’de 17 milyon konut için, yasaya göre seçilmesi gereken 600 bin civarında yönetici var. Bu yöneticilerin çoğunluğu küçük apartmanlarda görev yapıyor. Yüksek katlı bina, site, toplu yapı, rezidans ve AVM binalarında ise aktif olarak yaklaşık 100 bin yönetim kurulu üyesi, yönetim kurulu başkanı ve profesyonel olarak çalışan müdür, müdür yardımcısı, muhasebe, sekreter, yardım masası elemanı, teknik yönetici, özel güvenlik birimi yöneticisi, temizlik ve housekeeping servis yöneticilerinden oluşan yönetim personeli bulunuyor. Bunların işletme, idari bilimler, teknik eğitime sahip olanları dışında henüz yalnızca 400 kadarının sertifika eğitimlerine katıldığı tahmin ediliyor.

Peki bir siteyi ya da toplu bir yapıyı yönetmek için sertifika şart mı? Nihat Dönmez, hukuki olarak bu sertifikanın mecburi olmadığını söylüyor ve şöyle devam ediyor: “Bu sertifika konuya vakıf olunduğunun bir belgesidir ve sertifika ile donatılmış bir yönetici sayesinde malikler birliği ve onun vekilleri hukuk dışına çıkmadan daha iyi bir yönetim yapabilirler.” Ancak bu sertifika programlarının oluşturulmasında görev almış AİM Danışmanlık Yönetici Ortağı Ali Coşkun, eğitim programından geçmeden site ve toplu bir yapıyı yönetmenin çok zor olduğunu söylüyor: “Çünkü bu işin idari, hukuki, mali, insani ve yasal açıdan fark arz eden birçok değişkeni var ve programları beş ayrı danışmanımız ile veriyoruz.”

EĞİTİM 800 TL’DEN BAŞLIYOR

Sertifika programlarında yönetici adayları, “Site ve toplu bir yapı nasıl yönetilir?” sorusu ışığında temelde mali. hukuki, idari ve sosyal içerikli bir eğitim alıyor. Şimdilik bu eğitimi veren merkezler bir elin parmaklarını geçmiyor ve talebe bağlı olarak senede üç dört kez açılıyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve Arel Üniversitesi’nin Sürekli ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezleri’nde talebe bağlı olarak gerçekleştirilen sertifika programları bulunuyor. Altın Emlak Müşavirliği firması, Milli Eğitim’e bağlı bir Apartman ve Site Yöneticisi Sertifika Programı başlatacak.

Site ve toplu yapı yönetimi sertifika programlarına isteyen herkes katılabiliyor. Yaklaşık sekiz hafta süren eğitimin fiyatı 800 ile bin 500 TL arasında değişiyor. Bina ve tesis yöneticiliğinin henüz bir meslek standardına sahip olmadığını ve Türkiye’de 2000 yılı sonrasında gelişen yeni bir kariyer alanı olduğunu söyleyen Ozan Özen. bu işi yapan veya yapmak isteyenlerin sertifika programlarına katılmasını salık veriyor.

20 BİN TL MAAŞ

Genelde markalı konut üreticileri, site yöneticilerini bu programlara yönlendiriyor. Mahkemelerde ceza almış yönetim kurulları da yöneticileri sertifika programlarına gönderiyor. Entegre tesis yönetimi yapan firmalar da bu programlardan faydalanıyor. Peki bu alanda çalışmak isteyen bir adayın işe giriş süreci nasıl? Ozan Özen’in verdiği bilgilere göre, sertifika sahipleri söz konusu yapının maliklerinin veya temsilciler kurulunun tercihine göre ya yapı yönetimine bağlı ya da eğer yönetim ve servis hizmetleri, entegre yönetim şirketlerine verilmiş ise bu şirketlere bağlı çalışıyorlar.

Bina ve tesis yöneticileri, eğer ticari bir kuruluş veya toplu bir yapının genel kuruluna yani işverene bağlı çalışıyorlarsa asgari ücretten başlayarak ortalama 3 bin TL olmak üzere 20 bin TL’ye kadar aylık net kazanç elde edebiliyor. Bu ücret tamamı ile çalışılan binanın sosyoekonomik koşullarına ve kişinin deneyimine göre değişiyor.

PARA HAFTALIK EKONOMİ DERGİSİ 11-17 Mayıs 2014   Sayı: 2014/20  Sayfa: 34-35

 

YAPI MALZEME AYLIK SEKTÖREL DERGİ - Mayıs  2014   Sayı: 217  Sayfa: 92

Yapı Malzeme Dergisi Mayıs 2014  Sayı:217

Haberi Büyük Olarak Okumak İçin Resmin Üzerine Tıklayın!

Toplu yapıların ortaya çıkışı

Apartman Site Rezidans ve Toplu Yapı Yöneticileri Derneği (SİYONDER) tarafından yapılan açıklamaya göre, şehirleşmenin artması ile birlikte, insanların yaşam tarzlarının yanı sıra şehirlerdeki yerleşim biçimlerinde de değişiklikler yaşandığı dile getiriliyor.

Apartman Site Rezidans ve Toplu Yapi Yöneticileri Derneği (SİYONDER) şehirleşme ve toplu yaşam ile alakalı olarak açıklamada bulundu. Bu açıklama göre, şehirler yatay biçimde bahçedeki tek katlı yapılardan ve mahallelerden oluşurken zaman içinde bu yapıların yerini çok katlı yapılar, mahallelerin yerlerini de siteler aldığı ifade ediliyor. Buradan hareketle, Toplu Yapı Yöneticiliği Sadece “İhtiyaç Duyulan Faaliyetleri Yerine Getirmek” midir?

Apartman, site ve toplu yapı yönetimi ihtiyaç duyulan faaliyetleri yerine getirirken ortaya çıkan giderleri ve gelirleri, şeffaf ve hesap verilebilir bir biçimde tutmak zorundadır. Bina site yöneticiliğinin hukuki boyutu yanında, yönetim ve finans boyutuna da yer verilmelidir.

 

Toplu yapıların ortaya çıkışı

Yapı Malzeme Dergisi Mayıs 2014  Sayı:217  Sayfa: 92

Haberi Büyük Olarak Okumak İçin Resmin Üzerine Tıklayın!

TOPLU YAPI VE BİNA YÖNETİMİNİN MİSYONU

SİYONDER tarafından yapılan açıklamaya göre, günümüzde bina ve site yönetimi herkesin üstlenmekten kaçındığı, büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Bu bağlamda bina ve apartman yönetiminde karşılaşılabilecek problemleri çözmek, günümüzde bir apartmanın yaşayacağı bütün sorunları çözmek ve ihtiyaçla ra karşılık vermek gerekmektedir. Yönetimin misyonu bina ve sitelere değer katarak, komşuluk ilişkilerini bozmadan, şeffaf, güvenilir yönetim ilkesi ile huzurlu, mutlu yaşanılabilinir, yönetim sistemini geliştirmek esasına dayanmalı. Bina, site ve apartman yönetimi, yeterli bilgi ve deneyim gerektiren bir iş olduğundan son yıllarda kişilerin “yöneticiliğinden” profesyonel şirketlerin “yönetimine” doğru değişim göstermeye başlamış olduğu ifade ediliyor.

 

KAT MÜLKİYETİ MEVZUATI

Sektörün “Yetişmiş Personel İhtiyacı” ve Büyüyen Sorunu: Toplu Yapı ve Site Yönetimi’nin 2000 li yıllarla beraber hızla gelişen bir sektör olması sebebi ile bu iş dalında yetişmiş personel ihtiyacı da gündeme gelmiştir. Ancak sektörün birden gelişmesi yetişmiş personellerin eğitim kurumları yerine benzer sektörlerden sağlanması ile ihtiyaç giderilmesi yoluna gidilmiştir. Apartman Site Rezidans Ve Toplu Yapi Yöneticileri Derneği (SİYONDER), üyelerine bu ihtiyacın giderilmesi konusunda destek vererek bir nebze olsun faydalı olmaya çalışıyor. Üniversitelerde ancak İki Yıllık Meslek Yüksek Okullarında bulunan “Emlak ve Emlak Yönetimi” bölümlerinin müfredatları ile yetersiz kalmakta ve sektöre destek olamamaktadır.Bu amaçla “Toplu Yapı ve Site Yöneticiliği” İki Yıllık Meslek Yüksek Okulları Bölümleri ve daha sonra Dört Yıllık Lisans Programları oluşturuluncaya kadar İstanbul Ticaret Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Arel Üniversitesi gibi üniversitelerin “Mesleki Eğitim”, “Yaşam Boyu Eğitim” ve “Sürekli Eğitim” Merkezleri “Toplu Yapı ve Site Yöneticiliği Sertifika Programları” oluşturmaya başlamıştır. Kadir Has Üniversitesi Toplu Yapı ve Site Yöneticiliği programını başarıyla bitiren yönetici ve adaylarının ilk sertifikalarını almaya hak kazanmış durumda.

YAPI MALZEME AYLIK SEKTÖREL DERGİ – Mayıs  2014   Sayı: 217  Sayfa: 92

 

 

20130611_145305

Toplu Yapı Yöneticisi Eğitimi katılımcıları sertifikalarını aldı!  Haber İçin Tıklayın!

Toplu Yapı Yöneticileri Sertifikalarını Aldı. Haber İçin Tıklayın!

Boğaziçi Yönetim - Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programı Sertifika Dağıtım Töreni
Boğaziçi Yönetim – Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programı Sertifika Dağıtım Töreni
Boğaziçi Yönetim - Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programı Sertifika Dağıtım Töreni
Boğaziçi Yönetim – Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programı Sertifika Dağıtım Töreni

Toplu Yapı Yöneticileri Sertifikalarını Aldı. Haber için Tıklayın!

Modern şehircilik anlayışının bir parçası olan sitelerde hukukî, malî uygulamaları ve saha hizmetleri konularında yetkin profesyonellere olan ihtiyacı karşılamak üzere İstanbul Ticaret Üniversitesi-Boğaziçi Yönetim işbirliği ile düzenlenen Toplu Yapı Yöneticisi Eğitimi Sertifika Programları sonucunda katılımcılar sertifikalarını aldı.

Başakşehir’deki Boğaziçi Yönetim Genel Müdürlüğü’nün bahçesinde gerçekleşen törene  İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüd Uysal, İştirakler İnsan Kaynakları Koordinatörü Ali Yenilmez, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Tuna, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Cihat Demirli, Prof. Dr. Saba Özmen, Emlak Yönetim Genel Müdürü Ali Kurumahmut ve diğer eğitimciler katıldı.

Protokol konuşmalarında üniversite ile yapılan eğitim işbirliğinin önemine vurgu yapıldı. Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal, kendisinin de eğitimlere katıldığını belirterek, Ticaret Üniversitesi ile yeni dönemde de eğitim programları planladıklarını söyledi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Yusuf Tuna yaptığı konuşmada, sertifika programının yanı sıra üniversitede Gayrimenkul Yönetimi yüksek lisans programı kayıtlarının başlayacağı müjdesini verdi. Tuna, “Yönetim ve etkili liderlik gibi yokluğu her zaman hissedilen bir alanda problemleri çözme ve karar verme tekniklerini öğrenmek, eğitim alanları daha başarılı kılacak, en büyük eksikliğimiz olan ekip ruhunun oluşumuna katkıda bulunacaktır. Sitelerde etkin site yönetim yaklaşımının oluşmasına katkı sağlayan bu gibi eğitimlerin devamlılığı, daha huzurlu ve dinamik site anlayışının oluşumuna vesile olacaktır” dedi.

İstanbul Milletvekili Harun Karaca, modern site yaşamının temellerinin atıldığı Başakşehir’de ilk dönemde aidat bedeli kavramının benimsenmesi adına uzun süre uğraş verdiklerini belirtti ve bu sayede Başakşehir’in huzurlu bir ilçe haline geldiğini sözlerine ekledi.

Başakşehir Belediye Başkanı  Mevlüd Uysal ise “Boğaziçi Yönetim bugüne dek site yönetim hizmetlerini en iyi verebilen sistemleri kurmuş; bünyesinde vermiş olduğu eğitim programlarında ve saha hizmetlerinde bir çok kıymetli toplu yapı yöneticisini ve de elemanını yetiştirmiş önemli bir kurumdur. Bugün de sektörün daha bilinçli olmasını sağlayacak adımlardan birini atmış ve sertifika programının üniversitelerde oluşmasına ön ayak olmuştur” dedi.

Konuşmaların ardından sertifikaların dağıtımı gerçekleşti ve yakın zamanda yeni bir eğitimin başlayacağı müjdesi verildi.

Boğaziçi Yönetim Genel Müdürü İlhan Kartal yaptığı açıklamada, “Bizim için oldukça anlamlı olan bu günde şirketimizin kuruluşundan bu yana yaptığımız işin bilimsel akademik bir yanı olduğunu düşünüyor ve bu konu üzerinde çalışmalar yürütüyorduk. Ticaret Üniversitesi ile yaptığımız protokol neticesinde hedeflediğimiz Toplu Yapı Yönetimi’nin profesyonel eller tarafından yürütülmesi gerektiği idealizmini gerçekleştirdik. Bizler ilk günden beri işimizin yöneticisiyiz; hizmet ettiğimiz sakinlerimizin hizmetkârıyız bu nedenle bu sertifika ile değer bulan toplu yapı hizmetlerini en iyi şekilde yürütülmesini sağlamak bundan sonra da öncelikli amacımız olacaktır;” sözlerini dile getirdi.

Toplu Yapı Hizmetleri Sertifika Programı’nda site yönetimi, iletişim, hukuk, malî ve idarî işler, teknik uygulamalar-saha hizmetleri ve enerji başlıkları altında eğitimler verilmektedir. Kanuni düzenlemelerin güncelliğine paralel olarak eğitimlerin ilk etabında Boğaziçi Yönetim’e bağlı 130 toplu yapı site yöneticisi eğitim alırken; önümüzdeki süreçte yeni dönem eğitimlerin uygulanması öngörülüyor.

Emlak Yönetim Logo
Emlak Yönetim AŞ

Emlak Yönetim AŞ:

Emlak Yönetim Hizmetleri İdari Personeli İstanbul Ticaret Üniversitesinde ‘’Toplu Yapı Yöneticiliği’’ egitimine başladı. Haber için Tıklayın!

Emlak Yönetim ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin birlikte organize etmiş olduğu ‘’Toplu Yapı Yöneticiliği’’ sertifika programı başladı

Emlak Yönetime bağlı sitelerde görev yapan idari personellerimize Toplu Yapı Yöneticiliği eğitimi ile  sitelerde yapılan hizmetlerin daha profesyonel bir şekilde uygulanması sağlanarak, site sakinlerine daha huzurlu ve refah düzeyi yüksek bir yaşam kalitesi sunulmaya çalışılmaktadır.

Personellerimize bir hafta boyunca verilecek eğitimde Site Yönetimi, Mali ve İdari İşler, İletişim, Teknik-Saha Uygulamaları ve Hukuk eğitimleri verilerek programımız tamamlanacaktır.

TOPLU YAPI YÖNETİCİLİĞİ EĞİTİMİ- Emlak Yönetimi. Haber için Tıklayın!

Emlak Yönetim Hizmetleri ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin birlikte organize etmiş olduğu “Toplu Yapı Yöneticiliği’’ sertifika programı ile sitelerimizde idari personel olarak görev yapan Sitemiz İdari Personelleri İstanbul Ticaret Üniversitesinde 20.05.2013 – 26.05.2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Profesyonel Toplu Yapı Yöneticiliği’’ Eğitimine katıldı.

Çalışanlarımız gerek hukuki, mali, idari gerekse teknik ve saha hizmetleri konularında yetkin toplu yapı yöneticileri olmaya hak kazanmışlardır.

Alınan bu eğitimler ile  site sakinlerimize daha huzurlu ve refah düzeyi yüksek bir yaşam kalitesi sunulmaya çalışılmaktadır.

Emlak Yönetim Hizmetleri İdari Personeli İstanbul Ticaret Üniversitesinde “Toplu Yapı Yöneticiliği“ 2. Grup eğitimine başladı. Yazı İçin Tıklayın!

Emlak Yönetim ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin birlikte organize etmiş olduğu ”Toplu Yapı Yöneticiliği” sertifika programı başladı. Emlak Yönetime bağlı sitelerde görev yapan idari personellerimize Toplu Yapı Yöneticiliği eğitimi ile  sitelerde yapılan hizmetlerin daha profesyonel bir şekilde uygulanması sağlanarak, site sakinlerine daha huzurlu ve refah düzeyi yüksek bir yaşam kalitesi sunulmaya çalışılmaktadır. Personellerimize bir hafta boyunca verilecek eğitimde Site Yönetimi, Mali ve İdari İşler, İletişim, Teknik-Saha Uygulamaları ve Hukuk eğitimleri verilerek programımız tamamlanacaktır.

 

Boğaziçi Yönetim Logo
Boğaziçi Yönetim AŞ

Boğaziçi Yönetim AŞ:

İstanbul Ticaret Üniversitesi ve  Boğaziçi Yönetim A.Ş  işbirliğiyle Düzenlenen Profesyonel Site Yöneticisi Eğitimleri Başladı. Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayın!

Modern şehircilik anlayışının bir parçası olan sitelerde hukuki, mali uygulamaları ve  saha hizmetleri konularında yetkin profesyonellere olan ihtiyacı karşılamak üzere İstanbul Ticaret Üniversitesi-Boğaziçi Yönetim A.Ş İşbirliği ile  sertifikalı eğitim programları başladı. Konusunda uzman akademisyen ve eğitimciler tarafından cuma ve cumartesi günlerinde üniversitenin Sütlüce Kampüsü’nde Eğitimciler Hukukçu Prof. Dr. Saba Özmen, Apartman Site Rezidans ve Toplu Yapı Yöneticileri Derneği (SİYODER) Başkanı ve İş Güvenliği Uzmanı Ozan Özen, SİYODER Yönetim Kurulu Üyesi Mete Yanıkçı, İletişim Danışmanı Ümit Hakan Bozkurt, Mali Müşavir Ekrem Dost tarafından toplu yapı yönetimi konusunda eğitim veriliyor.

   Site yönetimi, iletişim, hukuk, mali ve idari işler, teknik uygulamalar-saha hizmetleri ve enerji başlıkları altında verilirken kanuni düzenlemelerin güncelliğine paralel eğitimlerin ilk etabında Boğaziçi Yönetim A.Ş ye bağlı 130 toplu yapı site yöneticisi eğitim görüyor. Nisan ve Mayıs aylarında ise yeni dönem eğitimlerinin uygulanması öngörülüyor.
 

 
Modern şehircilik anlayışının bir parçası olan sitelerde hukuki, mali uygulamaları ve  saha hizmetleri konularında yetkin profesyonellere olan ihtiyacı karşılamak üzere İstanbul Ticaret Üniversitesi-Boğaziçi Yönetim A.Ş İşbirliği ile düzenlenen  Toplu Yapı Yöneticisi Eğitimi Sertifika Programları sonucunda katılımcılar sertifikalarını aldıBoğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürlüğü Bahçesinde gerçekçekleşen sertifika törenine  İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüd Uysal, İştirakler İnsan Kaynakları Koordınatörü Ali Yenilmez İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Yücel Oğurlu, Kat Mülkiyeti Kanunu denince akla ilk gelen isim Hukukçu Prof Dr Saba Özmen ,Emlak Yönetim A.Ş Genel Müdürü Ali Kurmahmut,  Ticaret Üniversitesi  Sosyal Bılımler Enstitusu Muduru Profesör Dr Yusuf Tuna ve İstanbul Ticaret Üniversitesinden çok sayıda  akademisyen ve eğitimciler katıldıTörende konuşan İstanbul 3. Bölge Milletvekili Harun Karaca, modern site yaşamının temellerinin atıldığı Başakşehir de ilk dönemde aidat bedeli kavramının benimsenmesi adına uzun süre uğraş verdiklerini o dönem bu sistemin oturması adına çaba gösterdiklerini bugün ise ilçenin bu sayede örnek huzurlu bir ilçe haline geldiğini belirttiTörende konuşan Başakşehir Belediye Başkanı  Mevlüd Uysal;“Boğaziçi Yönetim A.Ş bugüne dek site yönetim hizmetlerini en iyi verebilen sistemleri kurmuş bünyesinde vermiş olduğu eğitim programlarında ve saha hizmetlerinde bir çok kıymetli toplu yapı yöneticisini ve de elemanını yetiştirmiş önemli bir kurumdur Bugün de sektörün daha bilinçli olmasını sağlayacak adımlardan birini atmış ve sertifika programının üniversitelerde oluşmasına ön ayak olmuştur ” şeklinde konuştu.İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı  Prof. Dr.Yücel Oğurlu;“Bu çok önemli sektörün eğitim kolunda düzenlediğimiz sertifika programının yanı sıra Yüksek lisans programını düzenlemeyi düşünüyoruz. Sistemimizi daha iyi hale getirmek için elimizden geleni yapacağız sertifi sahibi toplu yapı yöneticilerimizi yürekten tebrik ediyorum” şeklinde konuştuBoğaziçi Yönetim A.Ş Genel Müdürü İlhan Kartal; Bizim için oldukça anlamlı olan bu günde şirketimizin kuruluşundan bu yana yaptığımız işin bilimsel akademik bir yanı olduğunu düşünüyor bu konu üzerinde çalışmalar yürütüyorduk.Ticaret Üniversitesi ile yaptığımız protokol neticesinde hedeflediğimiz Toplu Yapı Yönetiminin profesyonel eller tarafından yürütülmesi gerektiği idealizmini gerçekleştirdik. Bizler ilk günden beri işimizin yöneticisiyiz hizmet ettiğimiz sakinlerimizin hizmetkârıyız bu nedenle bu sertifika ile değer bulan toplu yapı hizmetlerini en iyi şekilde yürütülmesini sağlamak bundan sonra da öncelikli amacımız olacaktır.Toplu Yapı Hizmetleri Sertifika Programında Site yönetimi, iletişim, hukuk, mali ve idari işler, teknik uygulamalar-saha hizmetleri ve enerji başlıkları altında verilirken kanuni düzenlemelerin güncelliğine paralel eğitimlerin ilk etabında Boğaziçi Yönetim A.Ş ye bağlı 130 toplu yapı site yöneticisi eğitim  alırken Önümüzdeki süreçte ise yeni dönem eğitimlerinin uygulanması öngörülüyor.

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

2013 © SiteYonetimi.Org 

 Toplu Yapı, Site, Residence, Apartman, Bina Yönetimleri Eğitim, Danışmanlık, Denetim ve Kat Mülkiyeti İlişkileri

Tel  : (+90532) 767 62 60  –   Faks: (0212) 310 24 21

Tüm Bilgi, Döküman ve Resimlerin Hakları Saklıdır.

            SiteYonetimi.Org            

   info@siteyonetimi.org