Home » Genel » Enerji Kimlik Belgesi (EKB) ve Zorunluluğu

Start here

Enerji Kimlik Belgesi (EKB) ve Zorunluluğu

“Enerji Kimlik Belgesi (EKB) ve Zorunluluğu”

Değerli Meslektaşlarım,                               İstanbul, 8.03.2017

Eğer Yöneticisi olduğunuz bina 01.01.2011 yılından önce iskan belgesi almış ise Enerji Kimlik Belgeniz Bulunmamaktadır. Yine eğer binanız Kat Mülkiyeti’ne Geçmemiş ise Enerji Kimlik Belgeniz Bulunmamaktadır.

Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği, 2011 yılından önce yapılmış mevcut binalar için bir geçiş süresi belirledi. Buna göre 2 Mayıs 2017 tarihine kadar mevcut binalar enerji kimlik belgesini almak zorundadır. Bu tarihten sonra mevcut binaların alım, satım ve kiraya verme ile ilgili iş ve işlemlerinde enerji kimlik belgesi düzenlenmiş olma şartı aranacaktır.

ÖZET!

Binalarımızın asgari enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi ile ilgili bilgileri içeren Enerji Kimlik Belgesi

1 Ocak 2011 tarihinden itibaren yeni yapılan binalarda alınması zorunlu olup mevcut eski binalarda da 02.05.2017   tarihine kadar alınması zorunlu kılınmıştır.

Yazının Devamını Okumak , Zorunluluklarımızı Tespit Etmek  ve Enerji Kimlik Belgesi (EKB) Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar için TIKLAYIN!


Leave a comment